Demarează lucrările de construire a creșei din Tuzla, precum și cele de amenajare a stadionului din localitate!

Edilul din comuna Tuzla, Taner Reșit, anunță pe pagina sa de socializare, demararea lucrărilor pentru noul teren de sport al localității: „După mai bine de 15 ani de meciuri jucate doar în deplasare, momentul reîntoarcerii echipei noastre de fotbal pe teren propriu se apropie cu pași repezi. Un fost teren viran prinde viață în timp ce se transformă în noul stadion din Tuzla. Suprafața de joc are un gazon de calitate, iar în momentul de față acesta se află în stadiul de întreținere, tundere şi irigare. Administrația locală dorește finalizarea cât mai rapidă a lucrărilor, astfel încât meciurile din sezonul 2019-2020 ale echipei noastre să se desfășoare pe noul stadion, acasă. Stadionul se află în spatele stației de alimentare Lukoil, de la intrarea în localitate dinspre Mangalia. Accesul se face prin aleea aflată între stația de alimentare și depozitul de lemne alăturat. Lucrările sunt încă în desfășurare, așadar vă vom ține la curent cu evoluția lor”, notează primarul din Tuzla, Taner Reșit.

Într-o postare similară, edilul din Tuzla anunță și semnarea contractului cu firma care a câștigat proiectul de construire a creșei din localitate. „Clădirea va fi formată din parter și un etaj, patru săli de clasă, fiind amplasată pe str. Mecanizării, în curtea Grădiniței „Piticot” din comuna Tuzla. În perioada imediat următoare vor fi demarate lucrările de execuție ale creșei”, mai arată Taner Reșit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*