6 februarie 2023

Târgul ofertelor educaționale, 18-19 mai 2017 

 

In perioada 18-19 mai 2017, oferta educaţională a anului şcolar 2017-2018 va fi prezentată sub sloganul „Alege Educaţia! Este calea către viitorul tău” de către Inspectoratul Şcolar Judeţean Constanţa, în colaborare cu Consiliul Judeţean Constanţa, Camera de Comerţ, Industrie, Navigaţie şi Agricultură Constanţa, Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională Constanţa, universităţile locale şi alţi parteneri educaţionali.

Târgul ofertelor educaţionale este adresat elevilor din clasele a VII-a şi a VIII-a, părinţilor acestora precum şi elevilor de liceu interesaţi de traseul educaţional şi de formarea profesională.

Instituţiile de învăţământ preuniversitar şi universitar îşi vor expune oferta atât la Pavilionul Expoziţional Constanţa, cât şi în alte 10 locaţii din judeţul Constanţa (Medgidia, Mangalia, Năvodari, Băneasa, Cobadin, Hârşova, Cernavodă, Techirghiol, Eforie, Mihail Kogălniceanu).

Activităţile de promovare a ofertelor de formare educaţionale din învăţământul dual, profesional, liceal tehnologic sau postliceal vor beneficia de participarea operatorilor economici implicaţi în pregătirea practică a elevilor.

Deschiderea oficială va avea loc joi, 18 mai 2017, ora 11.00, la Pavilionul Expoziţional Constanţa, în prezenţa autorităţilor locale, a reprezentanţilor mediului de afaceri precum şi a reprezentanţilor Ministerului Educaţiei Naţionale.

 

LISTA PARTICIPANȚILOR LA TÂRGUL OFERTELOR EDUCAŢIONALE

 18-19 MAI 2017

 

  1. PAVILIONUL EXPOZITIONAL CONSTANŢA
Nr.

stand

Instituţia
LICEE TEORETICE
1 Colegiul Naţional “Mircea cel Bătrân” Constanţa
2 Liceul Teoretic “Ovidius” Constanţa
3 Liceul Teoretic “Traian” Constanţa
4 Colegiul Naţional “M. Eminescu” Constanţa
5 Liceul Teoretic “Decebal” Constanţa
6 Colegiul Naţional Pedagogic “C. Brătescu” Constanţa
7 Liceul Teoretic “G. Călinescu” Constanţa
8 Liceul Teoretic “L. Blaga” Constanţa
9 Liceul Teoretic “G. E. Palade” Constanţa
10 Liceul Teoretic Murfatlar
LICEE VOCAŢIONALE
11 Colegiul Naţional de Arte “Regina Maria” Constanţa
12 Liceul cu program sportiv “N. RotaruConstanţa
13 Seminarul teologic liceal ortodox “Dionisie Exiguul” Constanţa
14 Şcoala Militară de Maiştri Militari a Forţelor Navale „Amiral Ion Murgescu”
UNITĂŢI DE ÎNVĂŢĂMÂNT PARTICULAR
15 Liceul Internaţional de Informatică Constanta
16 Liceul UCECOM “Spiru Haret” Constanta
17 Liceul Teoretic Educational Center Cambridge School
18 Scoala Postliceala “Pro Scientia”, Constanta
19 Scoala Postliceala “Dr. I.Cantacuzino” Constanta
20 Scoala Postliceala “Hipocrate” Constanta
21 Scoala Postliceala “Henri Coandă” Constanta
22 Scoala Postliceala FEG Constanţa
23 Scoala Postliceala “Sf. Theodor” Constanta
UNITĂŢI CONEXE ISJ
24 Centrul Judetean de Resurse si Asistenţă Educaţională Constanta
25 Palatul Copiilor Constanţa
26 Consiliul Elevilor
LICEE TEHNOLOGICE CU INVĂŢĂMÂNT PROFESIONAL DE 3 ANI
27 Colegiul Tehnic “Pontica” Constanţa
28 Liceul Tehnologic  de Electrotehnică şi Telecomunicaţii Constanţa
29 Liceul Tehnologic  “C. A. Rosetti” Constanţa
30 Colegiul Tehnic de Marină  “Al. I. Cuza” Constanţa
31 Colegiul Comercial “Carol I” Constanţa
32 Liceul Tehnologic  “V. Madgearu” Constanţa
33 Liceul Tehnologic  “D. Leonida” Constanţa
34 Colegiul Tehnic “V. Pârvan” Constanţa
35 Colegiul Tehnic “Tomis” Constanţa
36 Centrul Scolar de Educaţie Incluzivă “Albatros” Constanţa
37 Liceul Tehnologic  “Gh. Duca” Constanţa
38 Liceul Tehnologic  “Ion Podaru” Ovidiu
39 Colegiul Agricol Poarta Albă
LICEE TEHNOLOGICE
40 Liceul Tehnologic  “N.Dumitrescu”, Cumpăna
41 Colegiul Tehnic  Energetic Constanţa
42 Liceul Tehnologic “Gh.Miron Costin” Constanţa
43 Liceul Tehnologic  “I.N.Roman” Constanţa
UNIVERSITĂŢI
45 Universitatea “Tomis” , Constanta
46 Universitatea “Andrei  Şaguna” Constanta
47 Academia Navală “Mircea cel Bătrân” Constanta
48 Universitatea Maritimă Constanta
49 Universitatea  “Ovidius” Constanta

 

  1. MEDGIDIA- Casa de cultură “I.N.Roman
Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ
1 Liceul Tehnologic  “D. Hurmuzescu Medgidia
2 Colegiul Tehnic “N. Titulescu” Medgidia
3 Colegiul “Dobrogea” Castelu
4 Liceul Teoretic “N. Bălcescu” Medgidia
5 Colegiul Naţional “K. Ataturk”, Medgidia

 

  1. MANGALIA- Liceul Teoretic “Callatis”
Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ
1 Colegiul Economic Mangalia
2 Liceul Tehnologic  “I. Bănescu Mangalia
3 Liceul Teoretic Callatis Mangalia
4 Liceul Teoretic Negru Vodă
5 Scoala Postliceala “FEG Education”, Mangalia
6 Şcoala Postliceală “Diada” Mangalia

 

  1. CERNAVODĂ
Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ
1 Liceul Teoretic “A. Saligny” Cernavodă
2 Liceul Tehnologic  “Axiopolis” Cernavodă

 

 

 

 

  1. HÂRŞOVA – Casa de cultură
Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ
1 Liceul Tehnologic  “Carsium” Hârşova
2 Liceul Teoretic “I.Cotovu” Hârşova
3 Liceul Tehnologic  Ciobanu

 

 

  1. TECHIRGHIOL – Liceul Teoretic “Emil Racoviţă” Techirghiol
Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ
1 Liceul Tehnologic  Topraisar
2 Liceul Teoretic “E.Racoviţă” Techirghiol

 

  1. NĂVODARI – Casa de cultură
Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ
1 Liceul Tehnologic  “Lazăr Edeleanu Năvodari
2 Liceul Tehnologic  Cogealac
3 Liceul Tehnologic Mihai Viteazul

 

  1. COBADIN – Liceul Cobadin
Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ
1 Liceul Cobadin
2 Liceul Tehnologic  Independenţa

 

  1. BĂNEASA – Căminul cultural
Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ
1 Liceul Tehnologic  “N.Istrăţoiu” Deleni
2 Liceul Teoretic Băneasa
3 Liceul Tehnologic “Jean Dinu”, Adamclisi
4 Liceul Tehnologic  “Regele Carol”, Ostrov

 

 

 

 

  1. MIHAIL KOGĂLNICEANU – Liceul TeoreticMihail Kogălniceanu”
Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ
1 Liceul Teoretic Mihail Kogălniceanu
2 Liceul Tehnologic  Crucea
3 Liceul Tehnologic  Nicolae Bălcescu

 

  1. EFORIE – Liceul Teoretic “Carmen Sylva”

This site is protected by wp-copyrightpro.com