87 de sportivi din 9 cluburi au participat la Cupa României la Kung-Fu

Duminică 19.11.2017 la Sala de Sport „Dan Spătaru” din Medgidia, s-a desfăşurat Cupa României la Kung-Fu. Au participat 87 de sportivi din 9 cluburi sportive membre ale Federaţiei Române de Arte Marţiale de Contact.

            Rezultatele sportivilor din judeţul Constanţa sunt următoarele:

 

1. PROBA „TAOLU TRADIŢIONAL” INDIVIDUAL

            1.COPII 6-7 ANI, FEMININ

1.GHEORGHIŢĂ DARIA                         CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

            2.SENIOARE +18 ANI

1.OCOLIŞAN MIHAELA LAURA                          CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

3.COPII 12-13 ANI, MASCULIN

1.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRĂ CONSTANTA

            4.SENIORI +18 ANI

1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRĂ CONSTANTA

 

2. PROBA „TUISHOU” INDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI, -70 KG

1.IUSEIN TANIOR                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.SANDU MARIUS                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.SENIORI +18 ANI, +70 KG

1.CÎJU CONSTANTIN                                         CSU NEPTUN CONSTANTA

2.IACOBLEV COSMIN                                       CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.TIMOFTE CRISTIAN                                        CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.ISTRATE ALEXANDRU                                   CSU NEPTUN CONSTANTA

3.JUNIORI 16-17 ANI OPEN KG

1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MANGALAGIU DANIEL                                   CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MACSIM MARIUS                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

4.CADEŢI 14-15 ANI OPEN KG

1.MIHALCIA LAURENŢIU                                    CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.SANDU ROBERT GABRIEL                             CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.TUSLARU PAUL                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

5.COPII 12-13 ANI -45 KG

1.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRU                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.TRANDAFIR ALEXANDRU                              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.OLESCU ANDREI                                           CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.GEORGESCU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

6.COPII 12-13 ANI -60 KG

1.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.MEMET FATIH                                                CS SILVER SAMURAI COBADIN

7.COPII 12-13 ANI +50 KG

1.ARON RAUL                                                   CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.GÎSCĂ EDUARD ROBERT                              CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.ALI ALPER                                                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

8.COPII 10-11 ANI -35 KG

1.MIRON MARIO CRISTIAN                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.CHIRIAC ANDREI LUCIAN                               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.IONAŞCU EDUARD ANDREI                           CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

9.COPII 10-11 ANI -40 KG

1.CONSTANTIN LAURENŢIU DANIEL                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.DINCĂ ANTONIO MIHAI                                  CS WING CHUN PITESTI                      

3.KIRMIZIGUL ISMAIL YUSUF                            CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

            10.COPII 10-11 ANI +40 KG

1.MUREŞAN FLORENTIN                                  CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.LUNGOCI COSMIN ALEXANDRU                    CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.IONIŢĂ RĂZVAN ANDREI                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.ANTON CRIVINEANU ANDREI             CS SILVER SAMURAI COBADIN

11.COPII 8-9 ANI -25 KG

1.ANEI TIBERIU IONUT                                      CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.sin bogdan iulian                                      CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.GRIGORAŞ JUSTIN FLORIN                            CS SILVER SAMURAI COBADIN

12.COPII 8-9 ANI -30 KG

1.FECHET RADU                                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.PERPELEA ALBERT MARIO                           CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.TAKAK BARAN                                              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.MARIN RĂZVAN ANDREI                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

13.COPII 8-9 ANI -35 KG

1.ERIMIA ALEXANDRU                                     CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.BANU TONI SEBASTIAN                                 CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.CONSTANTIN STEVEN GABRIEL                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.CHICHELUŞ ŞTEFAN                         CS SILVER SAMURAI COBADIN

14.COPII 8-9 ANI -40 KG

1.DINCĂ DAVID CRISTIAN                                 CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.TOMA IONUŢ CLAUDIU                                   CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.BURCIU FLORIN ALBERTINO              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

15.COPII 8-9 ANI +40 KG

1.BARCAN MIHAI ALEXANDRU             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.LUNGU IUSTINIAN IONUŢ                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.PAPA MATEI IULIAN                                       CS SILVER SAMURAI COBADIN

16.COPII 6-7 ANI +20 KG

1.HAGI-CHERIM ZAFER                                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.IRIMIA TUDOR ADRIAN                                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.CONSTANTIN ANDRUŢ GEORGIAN                 CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL                      CS SILVER SAMURAI COBADIN

17.COPII 4-5 ANI -25 KG

1.FECHET VLAD                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.PATOI IONUT CLAUDIU                                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.MIRON PETRU DAVID                                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.MIRON LUCA GABRIEL                                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

FEMININ

18.CADETE 14-15 ANI OPEN KG

1.BURDUJA MIRUNA ANDREEA                       CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.NITULESCU CRISTINA                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

 

            19.COPII 10-11 ANI FEMININ, OPEN KG

1.MARINCIU ALEXIA ANDREEA                        CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.NITULESCU ARIANA                                       CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MIHALCEA LARISA                                        CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.ZUGRAVU ISABELA MARIA                            CS NOUA GENERATIE MANGALIA

20.COPII 8-9 ANI FEMININ, +30 KG

1.SAVIN ANDREEA MIRELA                              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.SANDA CARMEN ALEXANDRA                      CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.ROŞIORU MIRUNA IOANA                              CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.SULIMAN SIBEL                                             CS SILVER SAMURAI COBADIN

21.COPII 8-9 ANI FEMININ, -30 KG

1.NEDELCU TEODORA DIANA                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.TIMOFTE DELIA ANDREEA                            CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.IRIMIA LAVINIA ANDREEA                              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

22.COPII 6-7 ANI OPEN KG

1.GHEORGHITĂ DARIA                         CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.CRĂESCU SOFIA IRINA                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

           

3. PROBA „LIGHT-FIGHTING SANDA” INDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI, -70 KG

1.SANDU MARIUS                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.MARINCIU ALEXANDRU                                 CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.IUSEIN TANIOR                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.SENIORI +18 ANI, +70 KG

1.IACOBLEV COSMIN                                       CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.TIMOFTE CRISTIAN                                        CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.ISTRATE ALEXANDRU                                   CSU NEPTUN CONSTANTA

3.JUNIORI 16-17 ANI OPEN KG

1.MACSIM MARIUS                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.MANGALAGIU DANIEL                                   CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

4.CADEŢI 14-15 ANI, 60 KG

1.TRANDAFIR ALEXANDRU EDUARD               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRU                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

5.CADEŢI 14-15 ANI, +60 KG

1.SANDU ROBERT GABRIEL                             CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MIHALCIA LAURENŢIU                                    CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.TUSLARU PAUL                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

6.COPII 12-13 ANI -45 KG

1.GEORGESCU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.CHENARU FLORIN                                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.DRĂGHICEANU PETRU                                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.OLESCU ANDREI                                           CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

7.COPII 12-13 ANI +45 KG

1.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MEMET FATIH                                                CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.GÎSCĂ EDUARD ROBERT                              CS SILVER SAMURAI COBADIN

9.COPII 10-11 ANI -40 KG

1.KIRMIZIGUL ISMAIL YUSUF                            CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.CONSTANTIN LAURENŢIU DANIEL                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

10.COPII 10-11 ANI +40 KG

1.IONIŢĂ RĂZVAN ANDREI                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.ANTON CRIVINEANU ANDREI             CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.MUREŞAN FLORENTIN                                  CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.LUNGOCI COSMIN ALEXANDRU                    CS SILVER SAMURAI COBADIN

11.COPII 10-11 ANI, -35 KG

1.MIRON MARIO CRISTIAN                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.IONAŞCU EDUARD ANDREI                           CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.CHIRIAC ANDREI LUCIAN                               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

12.COPII 8-9 ANI -25 KG

1.ANEI TIBERIU IONUT                                      CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.sin bogdan iulian                                      CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.GRIGORAŞ JUSTIN FLORIN                            CS SILVER SAMURAI COBADIN

13.COPII 8-9 ANI -30 KG

1.FECHET RADU                                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.TAKAK BARAN                                              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.PERPELEA ALBERT MARIO                           CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.MĂRCIULESCU SEBASTIAN                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

14.COPII 8-9 ANI, -35 KG

1.ERIMIA ALEXANDRU                                     CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.CHICHELUŞ ŞTEFAN                         CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.BANU TONI SEBASTIAN                                 CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.APOSTOL ŞTEFAN

15.COPII 8-9 ANI +35 KG

1.LUNGU IUSTINIAN IONUŢ                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.BARCAN MIHAI ALEXANDRU             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.DINCĂ DAVID CRISTIAN                                 CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.CHIRILĂ RĂZVAN FLORIAN                            CS WING CHUN PITEŞTI

16.COPII 6-7 ANI -25 KG

1.HAGI-CHERIM ZAFER                                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.IRIMIA TUDOR ADRIAN                                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL                      CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.CONSTANTIN ANDRUŢ GEORGIAN                 CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

17.COPII 4-5 ANI -25 KG

1.MIRON PETRU DAVID                                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.FECHET VLAD                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.PATOI IONUT CLAUDIU                                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.MIRON LUCA GABRIEL                                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

FEMININ

18.CADETE 14-15 ANI OPEN KG

2.BURDUJA MIRUNA ANDREEA                       CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

1.NITULESCU CRISTINA                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

            19.COPII 10-11 ANI FEMININ, OPEN KG

1.MIHALCEA LARISA                                        CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.ZUGRAVU ISABELA MARIA                            CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.MARINCIU ALEXIA ANDREEA                        CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.NITULESCU ARIANA                                       CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

20.COPII 8-9 ANI FEMININ, OPEN KG

1.TIMOFTE DELIA ANDREEA                            CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.NEDELCU TEODORA DIANA                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.IRIMIA LAVINIA ANDREEA                              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.SANDU CARMEN ALEXANDRA

21.COPII 6-7 ANI OPEN KG

1.CRĂESCU SOFIA IRINA                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.GHEORGHITĂ DARIA                         CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

 

4.PROBA „ERJIE-GUN FIGHT” INDIVIDUAL

1.SENIORI +18 ANI, -70 KG

1.SANDU MARIUS                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.IUSEIN TANIOR                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.IACOBLEV COSMIN                                       CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.SENIORI +18 ANI, +70 KG

1.TIMOFTE CRISTIAN                                        CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.ISTRATE ALEXANDRU                                   CSU NEPTUN CONSTANTA

3.JUNIORI 16-17 ANI OPEN KG

1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MANGALAGIU DANIEL                                   CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MACSIM MARIUS                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

4.CADEŢI 14-15 ANI OPEN KG

1.MIHALCIA LAURENŢIU                                    CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.SANDU ROBERT GABRIEL                             CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.TUSLARU PAUL                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

5.COPII 14-15 ANI -60 KG

1.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRU                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.TRANDAFIR ALEXANDRU                              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

6.COPII 12-13 ANI -60 KG

1.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.GÎSCĂ EDUARD ROBERT                              CS SILVER SAMURAI COBADIN

7.COPII 12-13 ANI -50 KG

1.ARON RAUL                                                   CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.GEORGESCU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ALI ALPER                                                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

8.COPII 10-11 ANI -45 KG

1.ANTON CRIVINEANU ANDREI             CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.CONSTANTIN LAURENŢIU DANIEL                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.KIRMIZIGUL ISMAIL YUSUF                            CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

9.COPII 8-9 ANI -25 KG

1.ANEI TIBERIU IONUT                                      CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.sin bogdan iulian                                      CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.TOMA IONUŢ CLAUDIU                                   CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

 

3.GRIGORAŞ JUSTIN FLORIN                            CS SILVER SAMURAI COBADIN

10.COPII 8-9 ANI -30 KG

1.FECHET RADU                                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.PERPELEA ALBERT MARIO                           CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.TAKAK BARAN                                              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.MARIN RĂZVAN ANDREI                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

11.COPII 8-9 ANI -35 KG

1.BANU TONI SEBASTIAN                                 CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.ERIMIA ALEXANDRU                                     CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.CONSTANTIN STEVEN GABRIEL                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.CHICHELUŞ ŞTEFAN                         CS SILVER SAMURAI COBADIN

12.COPII 8-9 ANI +35 KG

1.LUNGU IUSTINIAN IONUŢ                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.BARCAN MIHAI ALEXANDRU             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.PAPA MATEI IULIAN                                       CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.DINCĂ DAVID CRISTIAN                                 CS SILVER SAMURAI COBADIN

13.COPII 6-7 ANI +20 KG

1.IRIMIA TUDOR ADRIAN                                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.HAGI-CHERIM ZAFER                                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL                      CS SILVER SAMURAI COBADIN

14.COPII 4-5 ANI -25 KG

1.HULEA IONUT LIVIU                                       CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.PATOI IONUT CLAUDIU                                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.MIRON PETRU DAVID                                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.MIRON LUCA GABRIEL                                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

FEMININ

 

15.COPII 8-9 ANI FEMININ, -30 KG

 

1.SANDU CARMEN ALEXANDRA                      CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.IRIMIA LAVINIA ANDREEA                              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.NEDELCU TEODORA DIANA                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.SULIMAN SIBEL                                             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

 

16.COPII 6-7 ANI OPEN KG

1.GHEORGHITĂ DARIA                         CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.CRĂESCU SOFIA IRINA                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

 Organizatorii spun ca a fost un concurs lung şi dificil, care s-a desfăşurat pe durata a 11 ore. Au fost sportivi care s-au înscris la 3-4 probe şi au fost meciuri extreme de disputate. În afara sportivilor consacraţi, care s-au impus la probele de concurs, au apărut noi sportivi, participanţi pentru prima dată la un concurs de Kung-Fu, dar copii foarte talentaţi şi dornici să obţină performanţe. Cei mai buni sportivi vor alcătui lotul naţional de Kung-Fu.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete și atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>