Iată rezultatele Campionatului Naţional de Kung-Fu de la Medgidia!

Duminică 4.11.2018, la sala „Dan Spătaru” din Medgidia s-a desfăşurat Campionatul Naţional de Kung-Fu la proba „Shuai-Jiao” individual şi la echipe la probele „Tuishou” şi „Sanda Light-Fighting”. La campionat au participat 80 de sportivi din 11 cluburi sportive de la Federaţia Română de Arte Marţiale de Contact.

            Rezultatele sportivilor din judeţul Constanţa sunt următoarele:

a).PROBA „SHUAI-JIAO” INDIVIDUAL, MASCULIN:

1.SENIORI +18 ANI, -80 KG

1.BĂTRÂNEANU IONUŢ                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.IACOBLEV COSMIN BOGDAN                        CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.SENIORI +18 ANI, +80 KG

1.MACSIM MARIUS                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ISTRATE ALEXANDRU                                   CSU NEPTUN CONSTANŢA

3.SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.IACOBLEV COSMIN BOGDAN                        CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.BĂTRÂNEANU IONUŢ                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MACSIM MARIUS                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ISTRATE ALEXANDRU                                   CSU NEPTUN CONSTANŢA

4.JUNIORI 16-17 ANI -60 KG

1.BOŞNEAG ERDIN ŞTEFAN                            CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.MANGALAGIU DANIEL                                   CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

5.JUNIORI 16-17 ANI -75 KG

1.SANDU ROBERT GABRIEL                             CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.BOŞNEAG EMIR                                            CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

6.JUNIORI 16-17 ANI +75 KG

1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MIHALCIA LAURENŢIU CONSTANTIN  CS SILVER SAMURAI COBADIN

            7.CADEŢI 14-15 ANI -60 KG

1.COLCER REMUS CONSTANTIN                      CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

            8.CADEŢI 14-15 ANI -75 KG

1.TUZLARU PAUL                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.GÎSCĂ EDUARD ROBERT                              CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.DUMITRU ALEXANDRU VASILE                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

9.COPII 12-13 ANI -40 KG

1.MEMET MELIAH                                             CS MUNICIPAL MEDGIDIA

2.MEMEDALI AISUN                                         CS MUNICIPAL MEDGIDIA

3.PANAIT ANDREI                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

10.COPII 12-13 ANI -45 KG

1.CHENARU ALEXANDRU                                 CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

11.COPII 12-13 ANI -50 KG

1.PĂŢEA RAUL DANIEL                                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.OLESCU ANDREI                                           CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.CANALI EMRE DENIS                                    CS MUNICIPAL MEDGIDIA

12.COPII 12-13 ANI -65 KG

1.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

13.COPII 10-11 ANI -35 KG

2.ERIMIA ALEXANDRU CRISTIAN                      CS SILVER SAMURAI COBADIN

14.COPII 10-11 ANI -40 KG

1.OLESCU FLORIN                                            CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.CONSTANTIN STEVEN GABRIEL                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

15.COPII 10-11 ANI -45 KG

1.ANTON CRIVINEANU ANDREI             CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.DINCĂ DAVID CRISTIAN                                 CS SILVER SAMURAI COBADIN

16.COPII 10-11 ANI +50 KG

1.MUREŞAN FLORENTIN                                  CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.DODE PETRE EDUARD                                 CS MUNICIPAL MEDGIDIA

17.COPII 8-9 ANI -25 KG

1.AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL                      CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.IRIMIA TUDOR ADRIAN                                  CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

18.COPII 8-9 ANI -35 KG

1.TAKAK BARAN                                              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.PAPA MATEI IULIAN                                       CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.HORLEANU IONUŢ GABRIEL                          CS SILVER SAMURAI COBADIN

19.COPII 8-9 ANI -40 KG

1.FECHET RADU                                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.APOSTOL ŞTEFAN                                        CS MUNICIPAL MEDGIDIA

3.TOMA IONUŢ CLAUDIU                                   CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

20.COPII 8-9 ANI -50 KG

1.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.BERARU GABRIEL                                         CS DUNĂREA ALBASTRĂ GALAŢI

21.COPII 6-7 ANI -30 KG

1.FECHET VLAD                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.HULEA IONUŢ LIVIU                                       CS SILVER SAMURAI COBADIN

22.COPII 6-7 ANI +30 KG

1.PEŢEA LUCA                                                 CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.HAGI-CHERIM ZAFER                                    CS MUNICIPAL MEDGIDIA

23.COPII 6-7 ANI +30 KG

1.MEVLIT RWAN GENK                                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.IUSEIN ILDAR                                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

            FEMININ

24.COPII 5-6 ANI FEMININ, -20 KG

1.HORGA ROXANA                                           CS SILVER SAMURAI COBADIN

25.COPII 8-9 ANI FEMININ, -40 KG

1.CĂRARE IONELA LARISA                               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.GÎSCĂ MARIA LUIZA                                      CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.CRĂESCU SOFIA IRINA                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

26.COPII 10-11 ANI FEMININ, -40 KG

1.ZUGRAVU ISABELA MARIA                            CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.NEDELCU TEODORA DIANA                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

27.COPII 10-11 ANI FEMININ, +40 KG

1.MIHALCEA LARISA                                        CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

28.COPII 12-13 ANI FEMININ, -45 KG

2.IUSEIN BUŞRA                                               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.SCRIPCARU MARIA                                       CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

           

b).PROBA „TUISHOU” ECHIPE, MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI

1.CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA: IACOBLEV COSMIN BOGDAN, BĂTRÂNEANU IONUŢ,

MACSIM MARIUS

2.CSU NEPTUN CONSTANŢA: ISTRATE ALEXANDRU, BOCAI TUDOR, SANDU ROBERT GABRIEL

            2.JUNIORI 16-17 ANI                

1.CS MAREA NEAGRA CONSTANŢA: BOCAI TUDOR, SANDU ROBERT GABRIEL, COLCER REMUS CONSTANTIN

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: BOŞNEAG ERDIN ŞTEFAN, BOŞNEAG EMIR, MIHALCIA LAURENŢIU CONSTANTIN  

            3.CADEŢI 14-15 ANI

1.CS MAREA NEAGRA CONSTANŢA: BOCAI VLAD, DUMITRU ALEXANDRU VASILE, AŞTEFANEI ANDREI

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: GÎSCĂ EDUARD ROBERT, CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN, APOSTOL ŞTEFAN

4.COPII 12-13 ANI

1.CS MUNICIPAL MEDGIDIA: MEMET MELIAH, MEMEDALI AISUN, CANALI EMRE DENIS

5.COPII 10-11 ANI

1.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: ERIMIA ALEXANDRU CRISTIAN, DINCᾸ DAVID CRISTIAN, OLESCU FLORIN

3.CS SILVER SAMURAI COBADIN: ANTON CRIVINEANU ANDREI, MUREṢAN FLORENTIN, NAZȊRU EDUARD GABRIEL

6.COPII 8-9 ANI

1.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: TOMA IONUṬ CLAUDIU, MANDRIC IUSTIN FLORENTIN, TAKAK BARAN

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: SIN BOGDAN IULIAN, HORLEANU IONUṬ GABRIEL, PAPA MATEI IULIAN

4.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: MARCUS RᾸZVAN ANDREI, PENA ALBERT

7.COPII 8-9 ANI

1.CS MAREA NEAGRĂ CONSTANŢA: FECHET VLAD, PEŢEA LUCA, MEVLIT RWAN GENK

2.CS MUNICIPAL MEDGIDIA: HAGI CHERIM ZAFER, SERBAN DAVID ANDREI, IRIMIA TUDOR ADRIAN

3.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: HULEA IONUṬ LIVIU, BANU LAURENṬIU ANDREI, IUSEIN ILDAR

FEMININ

8.COPII 8-9 ANI

1.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: GÎSCĂ MARIA LUIZA, CĂRARE IONELA LARISA, PAPA MARIA IULIA

9.COPII 12-13 ANI

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: NEDELCU TEODORA DIANA, IRIMIA ANDREEA LAVINIA, IUSEIN BUŞRA

3.CS MAREA NEAGRA CONSTANTA: MIHALCEA LARISA, ZUGRAVU ISABELA MARIA, SCRIPCARU MARIA

 

c).PROBA „SANDA LIGHT-FIGHTING” ECHIPE, MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI

1.CSU NEPTUN CONSTANŢA: ISTRATE ALEXANDRU, BOCAI TUDOR, SANDU ROBERT GABRIEL

2.CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA: IACOBLEV COSMIN BOGDAN, BĂTRÂNEANU IONUŢ,

MACSIM MARIUS

            2.JUNIORI 16-17 ANI                

1.CS MAREA NEAGRA CONSTANŢA: BOCAI TUDOR, SANDU ROBERT GABRIEL, COLCER REMUS CONSTANTIN

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: BOŞNEAG ERDIN ŞTEFAN, BOŞNEAG EMIR, MIHALCIA LAURENŢIU CONSTANTIN           

            3.CADEŢI 14-15 ANI

1.CS MAREA NEAGRA CONSTANŢA: BOCAI VLAD, DUMITRU ALEXANDRU VASILE, AŞTEFANEI ANDREI

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN, TUZLARU PAUL, DIMA MARIAN

4.COPII 12-13 ANI

1.CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA: PANAIT ANDREI, CHENARU FLORIN, BRANDANSCHI FLORIN

2.CS MUNICIPAL MEDGIDIA: MEMET MELIAH, MEMEDALI AISUN, CANALI EMRE DENIS

5.COPII 10-11 ANI

1.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: ERIMIA ALEXANDRU CRISTIAN, DINCᾸ DAVID CRISTIAN, DODE PETRE EDUARD

6.COPII 8-9 ANI

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: IRIMIA TUDOR ADRIAN, AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL, HORLEANU IONUṬ GABRIEL

3.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: TOMA IONUṬ CLAUDIU, MANDRIC IUSTIN FLORENTIN, TAKAK BARAN

7.COPII 8-9 ANI

1.CS MAREA NEAGRĂ CONSTANŢA: FECHET VLAD, PEŢEA LUCA, MEVLIT RWAN GENK

3.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: HULEA IONUṬ LIVIU, BANU LAURENṬIU ANDREI, IUSEIN ILDAR

FEMININ

8.COPII 8-9 ANI

1.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: GÎSCĂ MARIA LUIZA, CĂRARE IONELA LARISA, PAPA MARIA IULIA

9.COPII 12-13 ANI

1.CS MAREA NEAGRA CONSTANTA: MIHALCEA LARISA, ZUGRAVU ISABELA MARIA, SCRIPCARU MARIA

3.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: NEDELCU TEODORA DIANA, IRIMIA ANDREEA LAVINIA, IUSEIN BUŞRA

 

            <Campionatul s-a desfăşurat pe durata a 9 ore. Cei mai mulţi sportivi au participat la 3 probe, avînd multe meciuri. Cei mai mulţi sportivi au fost din judeţul Constanţa, care au dominat la cele mai multe categorii de vîrstă şi greutate. Proba de „Shuai-Jiao” a avut succes, fiind bine primită de către cei prezenţi în sală, iar sportivii luptînd cu multă dăruire pentru o medalie. Sperăm ca în continuare sportivii să se pregătească în această probă spectaculoasă şi atractivă.

            La probele pe echipe au fost multe meciuri dificile, cu multe răsturnări de situaţie şi cu orgolii foarte mari. Dificultatea acestor probe a fost dată de faptul că sportivii de la aceeaşi categorie de vîrstă, au luptat la open, în multe meciuri s-au întîlnit sportivii cu o înălţime şi o greutate mult mai mari, dar înălţimea şi greutatea nu au fost garantul victoriei. Foarte multe meciuri au fost cîştigate de sportivii cu o greutate mai mică.

Campionatul a beneficiat de sprijinul Consiliului Local şi al Primăriei Medgidia, al primarului Valentin Vrabie. >

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*