4 martie 2025 15:57

Alertă în zona Lidl Mangalia. Un localnic a găsit o grenadă într-un tomberon

767f2f2d-1a38-4754-9a37-fca503858ff0
image_pdf

Astăzi, 27 februarie 2025, în jurul orei 14.oo un bărbat ar fi descoperit într-un tomberon aflat în spatele magazinului LIDL Mangalia, o grenadă.

Bărbatul ar fi dus grenada în parcarea magazinului LIDL. S-a sunat la 112.

La fața locului au sosit mai multe echipaje de poliție și o echipă pirotehnică.

Vom reveni.

Oficial, de la IPJ Constanța:

La data de 27 februarie a.c., în jurul orei 13.00, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Mangalia au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la faptul că, în proximitatea unui complex comercial din muncipiu, s-ar afla un proiectil.

Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat că cele sesizate se confirmă, astfel au luat primele măsuri de securizare a zonei.

Totodată, în zona indicată, s-au deplasat specialiștii pirotehniști din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale, care au luat măsura restricționării traficului.

Proiectilul a fost securizat și urmează să fie distrus într-un spațiu special amenajat.

Polițiștii fac un apel către toate persoanele care observă un astfel de obiect, să nu îl atingă și să sesizeze cea mai apropiată secție de poliție, pentru verificări specifice.

Lasă un răspuns