20 aprilie 2024

Candidatul AUR la Primăria Mangalia este Leonard Tănase. Pentru șefia CJC a fost anunțat drept candidat Mohammad Murad

La Casa de Cultură din Constanța au fost desemnați, astăzi, candidații la primăriile UAT-urilor din județ.

În prezența liderului AUR, George Simion, au fost nominalizați candidații la agerile din 9 iunie, la fotoliile de primari. Totodată, George Simion l-a anunțat drept candidat la președinția Consiliului Județean Constanța pe Mohammad Murad.

La Mangalia, candidatul AUR pentru primărie este Leonard Tănase.

Candidații AUR la Alegerile locale din JUDEȚUL CONSTANȚA 9 IUNIE 2024 sunt următorii:

  • Mangalia – Leonard Tănase
  • Medgidia – Alin Luchian
  • Murfatlar – AdrianCorman
  • Cernavodă – Cătălin MarianApostol
  • Eforie – Balmus Vasile
  • Hârșova – Bozdoacă Aura
  • Negru Vodă – Adrian Argintaru
  • Năvodari – Costin Adrian Ilinca
  • Ovidiu – Bogdan Solomon
  • Techirghiol – Florea Constandin
  • Adamclisi – Virgil Preda
  • Agigea – Andrei Florin
  • Albești – Viorel Tușa
  • Aliman – Avădanei Nicolae
  • Băneasa – Dan Mocanu
  • Bărăganu – Corina-Antonela Cristian
  • Castelu – Gheorghe Ciucea
  • Cerchezu – Nucu Mihai
  • Ciobanu – Suciu Ioan
  • Costinești – Mugurel Radu Călin
  • Cogealac – Ionuț Fântână
  •  Comana – Doina Toma
  • Corbu – Radu Daniel
  • Crucea – Victoraș Orez
  • Cumpăna – Bolboașă Marius
  • Cuza Vodă – Timofte Cristian
  • Deleni –  Girel Doina
  • Dumbrăveni – Dicu Vasile
  • Ghindărești – Demit Alexe
  • Gârliciu – Gigi Mircică
  • Independența – Tică Jan
  • Limanu – Maria Zaharia
  • Lipnița – Tudor Petre
  • Lumina – Alexandru-George Simion
  • Mereni Socianu – Răzvan Dan
  • Mihail Kogălniceanu  – Nicușor Ianca
  • Mihai Viteazu – George Perifan
  • Mircea Vodă – Telehoi Florentina
  • Nicolae Bălcescu  – Ioan Ionel
  • Oltina  – Vlad Virgil
  • Pecineaga – Mihaela-Gabriela Hîrgău
  •  Peștera – Răducan Ionuț
  • Poarta Albă Țigmeanu Florentina
  • Rasova – Grozavu Gheorghe
  • Saligny – Mocanu Florin
  • Săcele – Brânduș Gheorghe
  • Siliștea – Popa Gheorghe
  • Seimeni – Iordache Marian
  • Tuzla – George Toader
  • Topalu – Dumitru Popa
  • Topraisar – Constantin Chituc
  • Tortoman  – Ancuța-Ștefania Frunză