Acestea sunt rezultatele Campionatului National de Kung-Fu, proba de “Light-Fighting Sanda” individual

 Sâmbătă 26.04.2014 la Sala „Axiopolis” din Cernavodă s-a desfăşurat ediţia 2014 a a . La campionat au participat 82 de sportivi, din 10 cluburi sportive, membre ale Federaţiei Române de Arte Marţiale de Contact. Sportivii seniori şi juniori au participat atât la probele pe categorii de greutate şi la open. Campionatul s-a desfăsurat pe durata a 8 ore. Rezultatele sportivilor constănţeni sînt următoarele:

 

MASCULIN

SENIORI 18-34 ANI

-80 KG

1.NEAGU ALEXANDRU                         C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

2.ZANE AUGUSTIN                               C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

3.BALAN ANDREI                                 C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

+80 KG

1.TANISLAV PETCU                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.CADIU GEORGE                               C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA              

3.NAIDIN ANDREI EUGEN                     C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

3.Vatra Andrei                                 C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA

OPEN KG

1.NEAGU ALEXANDRU                         C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

2.TANISLAV PETCU                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.CADIU GEORGE                               C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA              

3.Vatra Andrei                                 C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA

 

TINERET 16-20 ANI, OPEN KG

1.ZANE AUGUSTIN                               C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU     

3.BALAN ANDREI                                             C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

               

JUNIORI 16-17 ANI

-60 KG

1.VLADAREANU GEORGE                    C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

3.IDRIS EMRAH                                    C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA         

3.Sandu Marius                                C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA      

+60 KG

1.BUZICA BOGDAN                              C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU                                  

3.Chiseaua Mihaita                           C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA      

           

CADETI, 14-15 ANI, OPEN KHG

1.SAVIOLI LEONARDO                          C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

2.NICA ANDREI                                     C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

3.STANCU CRISTIAN                             C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA      

 

                                    COPII 1, 12-13 ANI

-50 KG

1.LABES COSMIN IULIAN                      C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA       

2.MANGALAGIU DANIEL                       C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA

3.GHEMENT ALEXANDRU                    C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA       

3.OLTEANU EDUARD                           C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

-60 KG

1.BOCAI TUDOR                                   C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA                   

2.SANDU ROBERT                                C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

3.Maxim Marius                                 C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA      

3.Stan Alexandru                            C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA      

+ 60 KG

1.STEFAN MARDARIE IULIAN               C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

2.IUSEIN ONUR                         C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA      

3.STANOIU EMANUEL STEFAN           C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA      

3.DUMITRU VALENTIN ANDREI           C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA     

 

COPII 2, 10-11 ANI,  -50 KG             

1.OLTEAN ROMU ANDREI                     C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA             

3.LEPADATU ANDREI-VLADUT             C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA      

3.CIORTESCU CRISTIAN                       C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

 

COPII 3, 8-9 ANI               

-25 KG

1.GHEONDEA SERGIU                        C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

2.Moldoveanu Alin                           C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA

3.APETRE MARCO GABRIEL                C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

3.SAFTA CRISTIAN CONSTANTIN          C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA    

-30 KG

1.IORDACHE IUSTIN                             C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

2.STOICA MIHAI ALEXANDRU               C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA    

3.STANOIU MIHNEA                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA    

3.GHIORGHE DIMITRIE                         C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

– 35 KG

1.CERCEL CATALIN CONSTANTIN       C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA    

3.Popa Fabian                                   C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA      

3.ANGHELIDE RAZVAN                        C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU           

+ 35 KG

1.SAVIOLI GIOVANI                               C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA      

2.BOCAI VLAD                                      C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA             

3.CHARCOVSCHI PAUL                       C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

3.DUMITRU VASILE ALEXANDRU         C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA             

 

 

FEMININ

SENIOARE, 18-34 ANI, OPEN KG

1.PAVEL GEORGIANA                          C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

2.MARIN IRINA                                      C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

3.PĂDURARU ROXANA TATIANA        C.S.U. NEPTUN CONSTANTA       

 

TINERET, 16-20 ANI, OPEN KG

1.MARIN IRINA                                      C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

2.PAVEL ELENA                                   C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

 

JUNIOARE, 16-17 ANI, OPEN KG

1.ISTRATE IULIA                                   C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

 

                                    COPII 1, 12-13 ANI, -50 KG

1.GRADINARIU TEODORA                    C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

2.Botez Anca                                     C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA             

3.POVARA IOANA ROBERTA               C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

3.Balanica Doinita                            C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA             

 

COPII 2, 10-11 ANI, 45 KG               

1.BUTCARU MARIA                               C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

 

COPII 3, 8-9 ANI               

-40 KG

1.BUTCARU IOANA                               C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

3.Encica Elisa                                   C.S.A. AXIOPOLIS CERNAVODA 

-25 KG

1.GHEONDEA DENISA                         C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

2.GHEMENT ILINCA                              C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

3.POPA STEFANIA                               C.S.C. MIHAIL KOGALINICEANU

3.GHEMENT CASANDRA                      C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

             

            Sportivii constănţeni au dominat campionatul, cele mai multe titluri de campion naţional le-au obţinut sportivii de la Clubul Sportiv Comunal Mihail Kogălniceanu, antrenaţi de dl. Laurenţiu Palangă. Dintre campioni, vor fi selecţionaţi membrii lotului naţional.

            Organizarea campionatului a fost foarte bună, datorită implicării d-lor Dan Petre, director la C.S.A. „Axipolis-Sport” şi Mircea Stoian, antrenor.

 

            PRESEDINTE CS MAREA NEAGRA

                   IORDANOAIA FLORIN

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*