4 mai 2024

Marius Saioc, vicecampion la atletism, la Pitești!

Un polițist din cadrul I.P.J. Constanța a obținut un rezultat remarcabil la Campionatul de Atletism și Cros al Ministerului Afacerilor Interne care, anul acesta, a fost găzduit de municipiul Pitești.

Peste 100 de sportivi au concurat în cadrul probelor specifice pentru a-și demonstra calitățile și pentru a obține un loc pe podium.

În perioada 18-21 iunie a.c. a avut loc finala, unde agent șef principal Marius Saioc s-a clasat pe locul al ll-lea, obținând medalia de argint la atletism – săritura în lungime.

Polițistul împlinește luna viitoare 45 de ani și a concurat la categoria de vârstă 35-45 de ani. Acesta este criminalist și activează în cadrul Poliției municipiului Mangalia din anul 1993.

Începând cu anul 2012, polițistul a obținut, aproape anual, medalii de aur, argint și bronz la aceeași competiție.