18 aprilie 2024

Rezultatele sportivilor constanteni la Campionatul National de Kung-Fu

Sambătă 15.06.2013 la Centrul Sportiv „Callatis” din localitatea Mangalia s-a desfasurat Campionatul National de Kung-Fu, organizată de C.S. „Noua Generatie” Mangalia, Federatia Romană de Arte Martiale de Contact şi Asociaţia Sportivă Municipală „Callatis” Mangalia.

La campionat au participat 71 de sportivi din 10 cluburi sportive afiliate la FRAMC. Rezultatele sportivilor din judetul Constanta sunt următoarele:

            1.PROBA „ERJIE-GUN FIGHT”

                        SENIORI – 75 KG

1.SANDU MARIUS                                             C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.CIJU CONSTANTIN                                         C.S. PANDA POARTA ALBA

3.NEMES ALEXANDRU                                     C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

3.IDRIS EMRAH                                                C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA          

                        SENIORI +75 KG

1.CADIU GEORGE                                            C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.SERBAN CRISTIAN                                        C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

3.VATRĂ ANDREI                                              C.S. MAREA NEAGRA MEDGIDIA

                        SENIOARE OPEN

1.NEAGU CRISTINA                                          C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.BOER ANCUTA                                              C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

3.IACOVICI ANDREEA                                       C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

3.OANCEA BIANCA                                           C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

                        CADETI 14-15 ANI, + 45 KG

1.MOROIANU OVIDIU IONUT                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.SAVIOLI LEONARDO                                      C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

                        MINI-CADETI 12-13 ANI, – 45 KG

1.CIJU MARIAN                                     C.S. PANDA POARTA ALBA

3.PESCARU ALEXANDRU                                 C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.DRAGOMIR VLĂDUŢ-IONUŢ                            C.S. PANDA POARTA ALBA

                        MINI-CADETI 12-13 ANI, +45 KG

1.LABES COSMIN IULIAN                                  C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.BOCAI TUDOR                                               C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.MATEI ANDREI                                               C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

                        COPII 10-11 ANI OPEN

1.STEFAN MARDARIE IULIAN                            C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.OLTEAN ROMU ANDREI                                 C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.GRADINARU ALEXANDRU                              C.S. MAREA NEAGRA MEDGIDIA

                        COPII 8-9 ANI, -35 KG

1.SAVIOLI GIOVANI                                           C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.PETROV ALEXANDRU                                    C.S. PANDA POARTA ALBA                             

3.POPA FABIAN                                               C.S. MAREA NEAGRA MEDGIDIA

3.ŢUŢUI STEFAN CRISTIAN                               C.S. PANDA POARTA ALBA

                        COPII 8-9 ANI, +35 KG

1.BOCAI VLAD                                                  C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.CERCEL CATALIN CONSTANTIN                     C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.MAHMOUD YOUSUF                                      C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

                        COPII 6-7 ANI, – 21 KG

1.APETRE MARCO GABRIEL                            C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

2.IVANCIU VICTOR-ANDREI                               C.S. PANDA POARTA ALBA

3.MOISE SABIN                                                C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

3.MOLDOVEANU MARIUS ALIN             C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

                        COPII 6-7 ANI, – 25 KG

1.VASILE OCTAVIAN                                         C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ANTOHI MATEI                                               C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.STOICA MIHAI ALEXANDRU                            C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

                        COPII 6-7 ANI, + 25 KG

1.IORDACHE IUSTIN                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.BAIASU VLAD ULIAN                                      C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.CHARCOVSCHI PAUL                                    C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

3.DRAGOI KAPLAN                                           C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

                        FEMININ 6-7 ANI, OPEN

1.SABĂU ALEXANDRA                                      C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

2.ŞUNDRI VICTORIA                                          C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

                                                                       

2.PROBA „TUISHOU”

                        SENIORI – 75 KG

1.CONDRAT DAN                                              C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

2.CIJU CONSTANTIN                                         C.S. PANDA POARTA ALBA

3.NEMES ALEXANDRU                                     C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

                        SENIORI +75 KG

1.VATRĂ ANDREI                                              C.S. MAREA NEAGRA MEDGIDIA

2.CADIU GEORGE                                            C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.SERBAN CRISTIAN                                        C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

3.MARIN CATALIN                                             C.S. SAKURA CONSTANTA

                        SENIOARE – 60 KG

1.OANCEA BIANCA                                           C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

2.IACOVICI ANDREEA                                       C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

3.OCOLISAN MIHAELA LAURA                          C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

                        SENIOARE + 60 KG

1.BOER ANCUTA                                              C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

2.NEAGU CRISTINA                                          C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.RADU VICTORIA                                             C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

                        CADETI 14-15 ANI, + 45 KG

1.MOROIANU OVIDIU IONUT                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.SAVIOLI LEONARDO                                      C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.SANDU MARIUS                                             C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

                        MINI-CADETI 12-13 ANI, – 45 KG

2.BALAN MARIUS                                             C.S. MAREA NEAGRA MEDGIDIA

3.MONEA MARIAN IULIAN                                 C.S. PANDA POARTA ALBA

3.PESCARU ALEXANDRU                                 C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

                        MINI-CADETI 12-13 ANI, +45 KG

1.MATEI ANDREI                                               C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

2.LABES COSMIN IULIAN                                  C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.BOCAI TUDOR                                               C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.MAHMOUD MOHAMED                                  C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

                        MINI-CADETE 12-13 ANI OPEN

1.SOARE ANDREEA CATALINA             C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

2.ROSANEANU BEATRICE                                C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

                        COPII 10-11 ANI OPEN

1.STEFAN MARDARIE IULIAN                            C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.OLTEAN ROMU ANDREI                                 C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.MANGALAGIU DANIEL                                   C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

                        COPII 8-9 ANI, -35 KG

1.SAVIOLI GIOVANI                                           C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.ŢUŢUI STEFAN CRISTIAN                               C.S. PANDA POARTA ALBA

3.PETROV ALEXANDRU                                    C.S. PANDA POARTA ALBA                             

3.POPA FABIAN                                               C.S. MAREA NEAGRA MEDGIDIA

                        COPII 8-9 ANI, +35 KG

1.MAHMOUD YOUSUF                                      C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.BOCAI VLAD                                                  C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.CERCEL CATALIN CONSTANTIN                     C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

                        COPII 6-7 ANI, – 21 KG

1.APETRE MARCO GABRIEL                            C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

2.SAFTA CRISTIAN CONSTANTIN                      C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.MOISE LUCA                                                 C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

3.MOLDOVEANU MARIUS ALIN             C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

                        COPII 6-7 ANI, – 25 KG

1.VASILE OCTAVIAN                                         C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ANTOHI MATEI                                               C.S.A. AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.STOICA MIHAI ALEXANDRU                            C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

                        COPII 6-7 ANI, + 25 KG

1.CHARCOVSCHI PAUL                                    C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

2.BAIASU VLAD ULIAN                                      C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.DRAGOI KAPLAN                                           C.S.U. NEPTUN

3.IORDACHE IUSTIN                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

                        FEMININ 6-7 ANI, OPEN

1.SABĂU ALEXANDRA                                      C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

2.ŞUNDRI VICTORIA                                          C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.PROBA DE „TAOLU TRADIŢIONAL”

            FEMININ SENIOARE OPEN

1.OCOLISAN MIHAELA LAURA              C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

2.ROSANEANU BEATRICE                    C.S. MAREA NEAGRĂ CONSTANTA

                        MASCULIN

            -12 ANI

1.OLTEAN ROMU ANDREI                     C.S. MAREA NEAGRĂ CONSTANTA

2.SAVIOLI GIOVANI                               C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.TUTUI CRISTIAN STEFAN                   C.S. PANDA POARTA ALBA

3.PETROV ALEXANDRU                        C.S. PANDA POARTA ALBA

            -14 ANI

1.BOCAI TUDOR                                   C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.CIJU MARIAN                         C.S. PANDA POARTA ALBA

2.MATEI ANDREI VALENTIN                  C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

3.LABES COSMIN IULIAN                      C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

            –18 ANI

1.CIJU CONSTANTIN                             C.S. PANDA POARTA ALBA

2.SAVIOLI LEONARDO                          C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.PROBA DE „TAICHI TRADIŢIONAL YANG”

            FEMININ SENIORI OPEN

1.OCOLISAN MIHAELA LAURA              C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

2.ROSANEANU BEATRICE                    C.S. MAREA NEAGRĂ CONSTANTA

 

                        MASCULIN

            -12 ANI

1.OLTEAN ROMU ANDREI                     C.S. MAREA NEAGRĂ CONSTANTA

2.SAVIOLI GIOVANI                               C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.BOCAI VLAD                                      C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

            -14 ANI

1.SAVIOLI LEONARDO                          C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.BOCAI TUDOR                                   C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.MOROIANU OVIDIU IONUT                  C.S. MAREA NEAGRĂ CONSTANTA

3.LABES COSMIN IULIAN                      C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

Campionatul a fost organizat în condiţii foarte bune datorită sprijinului primit de la C.S. Noua Generatie Mangalia, prin implicarea dirtecta a d-lui presedinte prof. Ciprian Broască. Sportivii campioni si vicecampioni vor fi selecţionaţi pentru lotul naţional, care va participa la mondiale în luna iulie. Mulţumim pe această cale pentru sprijinul acordat de Primăria Mangalia şi Liceul Teoretic „Callatis” din Mangalia”, afirma presedintele Clubului Sportiv „Marea Neagra”, Florin Iordanoaia.